Шановні користувачі! З 01.10.2017 року розпочинає роботу нова версія сайту ВСП РК НУБіП України

Для переходу натисніть на посилання: RCNUBIP.ORG.UA

nubip-logo.png

mona.jpg

kmkdka_banner_facebook-330x106.png

lin.jpg

Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія

Навчальна юридична консультація ВСП "Рівненський коледж НУБіП України"

Герб консультації

Відповідно до Типового положення про юридичну клініку вищого навчального закладу України, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 03.08.2006 року № 592 та згідно Наказу директора ВСП "Рівненський коледж НУБіП України", з 20 лютого 2008 року в ВСП "Рівненський коледж НУБіП України" розпочала функціонувати Навчальна юридична консультація.

Юридична консультація

Першим керівником навчальної юридичної консультації був викладач юридичних дисциплін, адвокат Шмерега Сергій Васильович. З жовтня 2011 року керівником Навчальної юридичної консультації відповідно до наказу призначена викладач юридичних дисциплін Ляшко Віта Миколаївна. Роботу Навчальної юридичної консультації курує практикуючий адвокат, Відмінник освіти України Вовнюк Іван Іванович. Загальне керівництво Навчальною юридичною консультацією здійснює завідувач юридичного відділення Гулюк Сергій Іванович.

Юридична консультація
Юридична консультація

Навчальна юридична консультація – це формування у вигляді навчально – практичного центру, який створюється і функціонує на базі вищого навчального закладу І-ІІ рівня акредитації, що здійснює підготовку спеціалістів за напрямком "Правознавство", за ініціативою навчального закладу до складу якого входять викладачі та студенти старших курсів.

На початку своєї діяльності вона була розташована в приміщені гуртожитку № 1 ВСП "Рівненський коледж НУБіП України", а згодом була переміщена в гуртожиток № 2, що знаходиться за адресою: вул. Дубенська, 37.

Метою створення Навчальної юридичної консультації є забезпечення практичної підготовки студентів юридичного відділення до професійної діяльності, сприяння розумінню ними соціальної ваги юридичної професії та вирішенню соціальних проблем.

Завданням Навчальної юридичної консультації є:

  • забезпечення навчального процесу, спрямованого на оволодіння студентами практичної сторони юридичної професії;
  • надання безоплатної юридичної допомоги соціально незахищеним верствам населення та неприбутковим організаціям;
  • проведення правопросвітницької роботи.

Методами діяльності Навчальної юридичної консультації є безпосередня участь студентів в реальній юридичній практиці під керівництвом викладачів та (або) фахівців практиків у надані усних та письмових консультацій, складання позовних заяв, клопотань, скарг тощо.

Як правило, більшість звернень відвідувачів стосується спадкового, сімейного, адміністративного права, права соціального забезпечення, земельного законодавства, наприклад:

  • 03.10.12 року до консультації звернувся Віктор К., з проблемою щодо оформлення пенсії. Вислухала відвідувача, підготувала та надала усну консультацію Горюнова Анастасія;
  • 11.10. 12 року звернулась Світлана Г. за консультацією з приводу надання пільг дітям війни. Вислухав, підготував та склав документи Зволінський Богдан;
  • 02.11.12 року Кострикін Єгор підготував та надав консультацію для Петра С. про права дитини;
  • 27.11.12 року до консультації звернувся Василь Ч., щодо порядку розподілу майна. Надавала консультацію Полюхович Оксана.

Навчальна юридична консультація поєднує в собі два компоненти, кожен з яких є однаково важливим. Перший компонент – освітній, другий – соціальний. Вони взаємодоповнюють один одного. Більш того, якщо виключити хоча б один із них, існування консультації буде неможливим. Консультація є не просто освітньою методикою, а й інструментом соціальної взаємодії, який дозволяє ефективно забезпечити потребу суспільства у безоплатній правовій допомозі, підвищити правову культуру громадян, а відтак є й засобом сприяння підтримці правопорядку та законності в державі.

Всі громадяни є рівними при захисті ними своїх прав. У зв'язку з тим, що більшість громадян України мають статус малозабезпечених, для них є неможливим складання юридичних документів за плату. Частина 1 ст.59 Конституції України: "кожен має право на правову допомогу… Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав".

Головними клієнтами Навчальної юридичної консультації є пенсіонери, інваліди, студенти нашого коледжу, їх рідні, переважно з сільської місцевості, викладачі та технічний персонал. При опитуванні відвідувачів встановлено, що вони дізналися про консультацію від студентів та викладачів коледжу, із оголошень в газетах та розповсюджених по місту флаєрів.

Юридична консультація
Юридична консультація

Навчальна юридична консультація є найбільш ефективним засобом здійснення зазначених вище цілей. З перших днів існування Навчальної юридичної консультації студенти і викладачі взяли за кредо вислів "Той, хто не хоче, шукає причини, а той, хто хоче, - можливості". Це основна теза, якої дотримуються студенти та викладачі Навчальної юридичної консультації ВСП "Рівненський коледж НУБіП України", яка є інноваційною навчальною програмою для студентів-правників, без якої неможливо уявити сучасну юридичну освіту незалежної держави.

Що стосується статистики, то на сьогодні з різних питань до Навчальної юридичної консультації звернулося понад півсотні осіб. За останній рік функціонування консультації це в середньому одна особа на тиждень.

За порадами та отриманням консультацій до нас досить часто звертаються випускники нашого коледжу, які працюють в різних організаціях та установах нашого міста та області (Сасіна Катерина, Стельмах Роман, Бруснік Іван, Мигович Ростислав, Штиба Анна, Пахолюк Олександра, Антіпова Тетяна і цей перелік можна продовжити). Після проведення рекламної кампанії в засобах масової інформації та в інший спосіб про існування консультації мали можливість дізнатися дуже широке коло громадян нашої області.

Мають можливість приймати участь в роботі Навчальної юридичної консультації студенти юридичного відділення, що вчаться на 3 та 4 курсах. Залучення студентів до цієї діяльності базується на добровільності, індивідуальності та фіксованості. Але з різних причин не всі студенти мають бажання та можливість працювати в консультації. Це є однією з проблем над якою нам ще необхідно працювати.

Студенти юридичного відділення активно приймають участь в роботі Навчальної юридичної консультації: безкоштовно консультують малозабезпечених громадян, проводять бесіди і лекції на правові теми, є активними учасниками конференцій та круглих столів (круглі столи: «Новели кримінально-процесуального законодавства України», «Юридична освіта та перспективи розвитку Навчальної юридичної консультації»; науково-практичні конференції: «Нетерпимість насилля і жорстокості в молодіжному середовищі», «Фінансові відносини та фінансово-правова відповідальність»).

Юридична консультація
Юридична консультація
Юридична консультація
Юридична консультація
Юридична консультація

Це такі студенти, як:

  • Зволінський Богдан, Шпоняк Олексій, Шайдюк Наталія, Горюнова Анастасія, Радзивілюк Дмитро, Горошко Максим, Кострикін Єгор, Полюхович Оксана, Хорхолюк Павло, Чабала Вікторія з 41-ю групи – куратор Сінькова Н.О.;
  • Ніколайчук Галина, Обуховська Катерина, Ліщинська Тетяна, Венгерска Ганна, Горбач Богдана, Бережнюк Андрій, Бондаренко Владислав, Вознюк Ярославна, Коломис Віталій, Кондратюк Катерина, Кравчук Олександр, Пагута Віталій, Сніщук Андрій, Степанець Максим, Шпак Андрій з 32-ю групи – куратор Кристопчук Т.Є.;
  • Гурмак Андрій, Якубчик Андрій, Забейда Маргарита, Кот Володимир, Черняк Богдан, Шурин Юлія, Кирилюк Марина, Кидюк Катерина, Чудінович Катерина, Кліщ Сергій з 31-ю групи – куратор Чорнобрива О.В. та інші студенти.
Юридична консультація
Юридична консультація
Юридична консультація

Сама ідея існування Навчальної юридичної консультації полягає у навчанні юристів через суспільно корисну діяльність, а також забезпечує проходження одного з етапів ступеневої освіти, яку студенти нашого коледжу мають можливість продовжити у Львівському національному університеті імені Івана Франка та Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого відповідно до заключених договорів.

Отже, Навчальна юридична консультація допомагає студентам здобути практичні знання та навички роботи з юридичними документами, спілкуватися з людьми, що потребують юридичної допомоги. В Навчальній юридичній консультації студенти спілкуються з кваліфікованими юристами і вчаться у них. Проходження практики в Навчальній юридичній консультації є важливим перехідним етапом між завершенням навчання і початком трудової діяльності.

Юридична консультація