Шановні користувачі! З 01.10.2017 року розпочинає роботу нова версія сайту ВСП РК НУБіП України

Для переходу натисніть на посилання: RCNUBIP.ORG.UA

nubip-logo.png

mona.jpg

kmkdka_banner_facebook-330x106.png

lin.jpg

Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія

Тиждень циклової комісії землевпорядних дисциплін

В Україні професія землевпорядника завжди користувалася повагою, бо вона пов’язана з безцінним скарбом країни – її землею. Професійне свято – День землевпорядника відзначається в державі щорічно у другу суботу березня з 1999 року. Адже розвиток суспільства в усі часи був пов'язаний із землею, яка і тепер залишається основним засобом для існування людства і джерелом суспільного багатства.

Кожного року у ВСП «Рівненський коледж НУБіП України» проходить тиждень циклової комісії землевпорядних дисциплін, який має навчальне, фахове, розвиваюче та виховне значення.

Тиждень землевпорядних дисциплін у коледжі проходив з 10 по 23 березня 2017 року. Програма тижня була насиченою і різноманітною. Головним принципом проведення тижня було залучення студентів усіх груп та курсів спеціальності «Землевпорядкування».

Розпочався тиждень традиційно представленням V Інтернет-форуму «Geo Week 2017», який відбувався з 6 по 10 березня 2017 року. Матеріали учасників були розміщені на web-сайті «Інтернет-форум 2017». Організатором Інтернет-форуму є О.І. Качановський заступник директора з виробничої роботи. О.І. Качановський на підсумковому засіданні доповів, що тематика заходу включала шість секцій, 46 статей із 25 навчальних закладів України. За результатами Інтернет голосування визначені кращі роботи, які відзначені грамотами.

Протягом тижня проведено конкурс стіннівок на тему «Реклама землевпорядних дисциплін». Стіннівки були представлені в рекреації другого поверху коледжу для перегляду студентами та викладачами.Яскравим дійством Тижня був відкритий форум «Космічні землеміри» для студентів першого курсу, а саме 11–З групи, який відбувся 13 березня. Організаторами заходу були викладачі Г.М. Бусленко та Р.А.Лагоднюк. Студенти випускних груп Г. Кононюк, М. Крук, О. Климейко, Ю. Романович, О.Гуч, О. Осипчук, Н. Савєльєва, М. Покотило, Р. Джурківський та К. Петрина у цікавій формі представили зв’язок космічних зйомок, фотограмметрії та геодезії з професією землевпорядника. У рамках проекту проведено анкетування, щодо виявлення рівня знань студентів перших курсів про свою майбутню професію – землевпорядника.

У рамках Тижня відбулося відкрите засідання клубу «Моя маленька Батьківщина» на тему «Там, де громади об’єдналися, змінюється обличчя територій». Учасниками засідання були гуртківці та студенти третіх курсів. Керівники клубу Н.Г. Русіна та Н.М. Кийко ознайомили присутніх із ходом реформи децентралізації влади та об’єднання громад у Рівненській області, а доповідачі О. Юсенко, А. Цинко, Д. Костюк, М. Мартинюк підготували виступи з актуальних тем життя громад: органічне землеробство; розвиток зеленого туризму, життя громад Німеччини.

15 березня студенти коледжу (41-З, 42-З груп) прийняли участь у картографічному квесті, який організували викладачі та керівники гуртка «Клуб картографи Google м. Рівне» О.І. Качановський та Р.А. Лагоднюк. Учасники квесту прожили шалений день землевпорядника, виконуючи різні професійні завдання, та віртуально переміщуючись по картографічному місту Рівне. Квест включав п’ять завдань, результатом кожного – одна буква кодового слова. Кодовим словом було «Рівне». Переможцем квесту стала студентка 41-З групи К. Петрина.

Цікавим, пізнавальним заходом Тижня була відкрита виховна година на тему «Правила безпечної подорожі для молоді, протидія торгівлі людьми», яку провела куратор 31-З групи О.М. Рудько. На захід було запрошено координатора та тренера молодіжних проектів громадської організації «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» Оксану Салівончик, яка в доступній та ігровій формі розкрила студентам основні небезпеки подорожі та протидії сучасного рабства.

15 березня керівники екологічного гуртка «Джерело» С.С. Малимон та В.О. Люльчик провели відкрите засідання на тему «Не обкрадай майбутніх поколінь, виснажуючи і забруднюючи Землю». Засідання відбулося в актовій залі для студентів перших курсів коледжу.

Викладачі землевпорядних дисциплін С.С. Малимон і О.М. Петрова мають чудові захоплення як ліплення із солоного тіста та квілінгом. 16 березня у гуртожитку № 1 пройшли майстер класи із даних технік. Відвідувачі заходу мали можливість виготовити своїми руками подарунок-іграшку із солоного тіста та вітальну листівку за технікою квілінгу. Помічниками органіаторів були студенти 11-З та 32-З групи.

17 березня відбулася презентація Інтерактивного проекту «Історія геодезичної основи України». Керівники Р.А. Лагоднюк та О.М. Петрова ознайомили майбутніх учасників – студентів других курсів із основними цілями та етапами проекту, Інтернет-сайтом державної геодезичної мережі України та шляхами реалізації завдань.

Під час проведення Тижня викладачами Г.М. Бусленко та Н.Г. Русіною проведено відкритий форум «Ринок землі – сучасність та перспективи» із студентами четвертих курсів. На захід були запрошені Я.Б. Васюк – директор експертної фірми «Нива-експерт», ліцитатор Рівненської товарної біржі та О.Є. Ляшук – директор агентства нерухомості «Цитадель», Голова Рівненського регіонального відділення Асоціації Фахівців Нерухомості України. Форум відбувся 20 березня, під час якого учасники обговорювали проблеми запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення, результати обігу земельних ділянок на відкритих торгах в Україні за 2016 рік. Гості заходу долучились до обговорення, ознайомили студентів із роботою експертної фірми з оцінки землі та агентства нерухомості.

Веселим та захоплюючим дійством для викладачів і студентів став турнір з боулінгу «Кубок Землі», який організував О.М. Кушнірук. Турнір відбувся 21 березня у ТРЦ «Екватор». Переможцем кубку стала команда викладачів «Два капітани», а найкращим гравцем – О.М. Кушнірук.

Концерт «Приймаємо у студентську родину» є традиційним заходом, який щорічно проходить у рамка тижня землевпорядних дисциплін. На концерті студенти спеціальності «Землевпорядкування» знайомили присутніх із своїми талантами. Були відмічені номери А. Бабич, К. Петрини, Г.Корозан і танцювальний колектив В. Переходька.

Тиждень землевпорядних дисциплін проведений на високому рівні, успішно та результативно, був задіяний творчий потенціал як студентів, так і викладачів. Залучаючи студентську молодь до творчої роботи, викладачі сприяли підвищенню мотивації студентів до вивчення фахових дисциплін, розвитку критичного мислення, формуванню навичок пошукової роботи, публічних виступів, прищепленню любові до майбутньої професії, вихованню самостійності та поваги до історії, традицій, культури рідного краю.