Шановні користувачі! З 01.10.2017 року розпочинає роботу нова версія сайту ВСП РК НУБіП України

Для переходу натисніть на посилання: RCNUBIP.ORG.UA

nubip-logo.png

mona.jpg

kmkdka_banner_facebook-330x106.png

lin.jpg

Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія

Місячник «Квітни Земле»

Місячник «Квітни Земле»

Кожного року у  ВСП «РК НУБіП України»  до Дня довкілля та Всесвітнього дня Землі (яке все людство відзначає 22.04.) традиційно проходить місячник «Квітни, Земле», під час якого проводяться екологічні заходи направлені на збереження нашої планети, щоб у світі було більше чистоти і відповідальності:

1.      Засідання екологічного гуртка «Джерело», щодо розроблення та затвердження плану заходів під час проведення місячника «Квітни, Земле».

2.      Акція «Посади своє дерево і збережи його».

3.      Відкрите засідання екологічного гуртка «Джерело» на тему «Не обкрадай майбутніх поколінь, виснажуючи та забруднюючи Землю»

4.      Виготовлення екологічних сувенірів та дитячих іграшок – майстер клас «Вироби із солоного тіста»

5.      Упорядкування території ботанічного заказника «Вишнева гора».

Екологічна акція «Вишневій горі – друге дихання».

6.      Прибирання закріплених територій.

7.      Упорядкування території Дубенського кладовища.

8.      Озеленення коледжу. Конкурс «Краща зелена композиція».

9.      Закладання квітників на території коледжу.

10.  Круглий стіл з питань екології «Сучасний стан охорони довкілля в Рівненській області: проблеми та перспективи».

11.  Екологічна експедиція на Вишневу гору з метою дослідження ботанічного заказника державного значення «Вишнева гора».

12.  Екологічна акція «До чистих джерел».

13.  Участь коледжу у заході до Всесвітнього Дня Землі «Земля – турбота наша спільна». Виступ агітбригади «За чисте довкілля» екологічні поради: «Як врятувати планету» РОУНБ

14.  Участь студентів та викладачів коледжу в конференціях на екологічну тематику.

15.  Участь коледжу у Всесвітній акції «Година Землі», що проводиться щорічно Всесвітнім фондом дикої природи .

16.   Акція «Домівка для шпаків».

17.  Акція «Збережемо наші ліси» (збір макулатури).

18.  Екскурсія на підприємство «Льонокомбінат» на тему «Ознайомлення з новітніми технологіями виробництва та економічними зв’язками підприємства з іншими країнами».

19.  Участь коледжу в заходах Глобального екологічного фонду проектів Малих грантів Програми розвитку ООН в Україні.

20.   Виховні години на екологічну тематику.

21.   «Досвід екоосвітньої діяльності коледжу» – звіт в Департамент екології та природних ресурсів в Рівненській області за 2016 рік з  метою підготовки «Доповіді про стан навколишнього природного середовища в Рівненській області у 2016 році»

22.  Виставка екологічної літератури (у холі II поверху, головного корпусу ВСП « РК НУБіП України»).

23.  Презентація екоосвітнього проекту «Збережемо природу разом» - агітбригада «За    чисте довкілля» (у холі II поверху, головного корпусу).

       15 березня 2017 року в актовій залі коледжу викладачами технічного відділення Малимон С.С та Люльчиком В.О. було проведено відкрите засідання екологічного гуртка «Джерело» на тему «Не обкрадай майбутніх поколінь, виснажуючи  та забруднюючи Землю».

       Метою заходу є ознайомлення ширшого кола студентів з проблемами, що створила людина в результаті неправильного господарювання та пропагування заходів, що до зменшення забруднення, збереження грунтів, рослинного та тваринного світу, водних ресурсів та енергозбереження.

        На заході були присутні студенти 11-З, 21-З, 22-Б, 11-Ф, 11-О, 12-Ю груп.        Студенти 21-З групи Царук  Дмитро та Хомич Анастасія ознайомили присутніх з екологічними проблемами та виступили з доповіддю «Планета в небезпеці» в якій розкрили наслідки глобального потепління.        Екологічна агітбригада «За чисте довкілля» з студентів 11-З групи розробила екологічні поради «Як допомогти планеті» та пропагувала конкретні дії  з енергозбереження, економії паперу, зменшення забруднення, збереження лісів, економії сировини. Студенти агітували за екологічний стиль життя.         Екологічні поради – це прості істини, але якщо їх враховувати та діяти то негативний вплив людини на довкілля зменшиться.                                 Локальні дії – глобальні переваги!                      

        16 березня 2017 року у гуртожитку № 1 пройшов майстер клас «Вироби із солоного тіста». Викладач Малимон С.С та студентка 11-З групи Чеботарьова І. показували, як можна виготовляти із екологічного матеріалу іграшки, прикраси на ялинку та створювати картини. Відвідувачі заходу мали можливість виготовити своїми руками подарунок-іграшку із солоного тіста.

22 березня 2017 року на базі коледжу відбувся круглий стіл з питань екології «Сучасний стан охорони довкілля в Рівненській області: проблеми та перспективи». В обговоренні актуальних проблем охорони довкілля та збереження навколишнього середовища, питань вивчення дії програми сталого розвитку регіону взяли участь відомі науковці Рівненщини: директор навчально-виховного Інституту агроекології та землеустрою, професор кафедри екології Національного університету водного господарства та природокористування А. М. Прищепа, заступник директора з наукової роботи Рівненського природного заповідника Р. О. Журавчак, викладачі-методисти ВСП «РК НУБіП України» С. С. Малимон та І. К. Капітула, директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді О. А. Андрєєв, методист ВСП « РК НУБіП України» Л. В. Балдич.

Перед учасниками круглого столу з доповіддю про формування екологічного стилю життя в коледжі виступила викладач екології Малимон С.С.

      Особливу увагу учасники круглого столу приділили проблемам, що пов’язані з водним фактором, адже захід відбувався у Всесвітній день води. Цього року ключовою проблемою Всесвітнього дня води є стічні води, а кампанія під гаслом «Навіщо витрачати воду?» спрямована на скорочення обсягів споживання води і повторного використання стічних вод. Слід зазначити, що саме громадськість, науковці і фахівці Рівненщини розробляють та реалізовують низку заходів для запобігання забрудненню водних ресурсів, їх захисту, збереження та поліпшення якості водних екосистем.

       21 березня 2017року відбулась у «Світлиці» РОУНБ відбулася тематична зустріч студентів ВСП «Рівненський коледж НУБіП України» з провідними спеціалістами на тему «Земля – турбота наша спільна». (

       На цю зустріч були запрошені: Крутій Сергій Степанович – начальник відділу землеустрою та охорони земель Головного управління держгеокадастру в Рівненській області; Берташ Борис Миколайович – голова Рівненської обласної організації Всеукраїнського товариства охорони природи; Сауш Ольга Михайлівна – завідувачка відділом природи Рівненського обласного краєзнавчого музею.

      У заході приймали участь студенти коледжу під керівництвом викладача Малимон Стефанії Стефанівни. Цікаву та повчальну мультимедійну презентацію «Планета в небезпеці» представили члени гуртка «Джерело» Хомич Анастасія та Царук Дмитро.(13)

     До екологічного стилю життя закликали члени агітбригади «За чисте довкілля». У своїх виступах вони продемонстрували екологічні поради на тему «Як допомогти планеті Земля».

    Протягом місячника «Квітни Земле» студенти ВСП «РК НУБіП України» коледжу упорядковували територію навчального закладу , озеленювали кабінети та коридори коледжу, висаджували дерева, розчищали       джерела від замулення, закладали квітники.                             

    21 квітня 2017 року в холі ВСП «РК НУБіП України» до Всесвітнього дня Землі відбулась виставка екологічної літератури, що надходить в коледж від ГЕФ ПРООН в Україні. На відкритті виставки була присутня методист коледжу Балдич Л.В. Студенти та викладачі коледжу мали можливість ознайомитись з газетою, екологічним щомісячником «Розвиток та довкілля» , членом редколегії якої є викладач коледжу Малимон С.С. В газеті постійно висвітлюється екоосвітня діяльність коледжу. На виставці  представлені екологічні ігри та матеріали екологічних проектів від ГЕФ. Викладач екології ознайомила студентів з екоосвітнім проектом коледжу «Збережемо природу разом»,  який представлений екологічним банером.(фото 25) Ці матеріали закликають до формування екологічного стилю життя до спільного вирішення екологічних проблем, до збереження планети «Земля».

 Наші локальні дії – це глобальні переваги! Час діяти!

Викладач екології Малимон С.С.