Шановні користувачі! З 01.10.2017 року розпочинає роботу нова версія сайту ВСП РК НУБіП України

Для переходу натисніть на посилання: RCNUBIP.ORG.UA

nubip-logo.png

mona.jpg

kmkdka_banner_facebook-330x106.png

lin.jpg

Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія

Звіт тижня загальноосвітніх дисциплін

З 14 березня по 24 березня 2017 року в ВСП «Рівненський коледж НУБіП України» проводився тиждень загальноосвітніх дисциплін. В рамках цього тижня було проведено багато різноманітних конкурсів, конференцій та проектів.

Розпочався тиждень з науково-пізнавальних заходів «Це дивовижне число», приурочених Всесвітньому дню числа . Крім історії цього загадкового числа студентами були презентовані цікаві факти його обчислення відомими математиками, рекорди запам’ятовування, зокрема українцями, застосування його в різних науках. Присутні змогли навіть почути, як звучить число π: американським композитором Майклом Блейком створена мелодія на основі цифр, з яких складається це число. Також в холі було проведено флеш-моб, присвячений цьому дивовижному числу. Організували ці заходи для студентів І курсу викладачі математики Петрівська Л. О. та Юхимчук Ю. П., для студентів ІІ курсу – Тригубець Л. Р. та Тищук Л. В. На підсумковому концерті переможці пізнавальних конкурсів отримали солодкі призи з зображенням числа π.

16 березня в Україні проходив Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру», метою якого є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів і студентів, розвиток їх інтелектуальних здібностей. Студенти нашого коледжу активно долучилися до конкурсу: 98 студентів загальноосвітнього відділення спробували свої сили з математики. Результати конкурсу та сертифікати учасники отримають в травні.В рамках тижня загальноосвітніх дисциплін 17 березня викладачем, підполковником запасу Христяновичем В. М. було проведено відкрите заняття з дисципліни «Захист Вітчизни» в 11-Ю групі на тему «Призначення і будова основних частин і механізмів автомата Калашникова». Присутні на занятті методист коледжу Балдич Л. В., голова циклової комісії Тригубець Л. Р. та викладачі коледжу високо оцінили рівень підготовки відкритого заняття. Студенти виявили пізнавальний інтерес до діючого макету АКМ, з великим задоволенням пробували свої сили у розбиранні та складанні автомата. Особистий приклад викладача, творчий підхід, плідна дискусія сприяли в повній мірі реалізації мети відкритого заняття.

20 березня викладачі Юхимчук Ю. П. та Петрівська Л. О. провели експрес-опитування студентів І курсу та діагностику їх знань з математики. Яскраві плакати на дверях аудиторій привертали увагу не тільки студентів, але й викладачів. За результатами опитування кращими стали: І місце – 11- К, 12-Ю групи, ІІ місце – 11- О група, ІІІ місце – 11- Д, 11-З групиПроведення олімпіад з фізики та біології 21 березня дало змогу викладачам виявити кращого знавця з дисципліни, а студентам – реально оцінити свої знання. Переможцями олімпіад стали:

1) з фізики:

І місце – Бережняк Ярослав, 11- П група

ІІ місце – Овчаренко Тетяна, 11- О група

ІІІ місце – Хомлюк Петро, 11- Д група

2) з біології:

І місце – Петрович Марина, 11- Ф група

ІІ місце – Мельник Діана, 12- Ю група

ІІІ місце – Мирончук Анна, 12- Ю групаВ розважальній формі перевірити знання, вміння та практичні навички студентів з математики та астрономії допоміг конкурс «Математика з зірками», який провели викладачі Тригубець Л.Р. та Тищук Л. В. В змаганні між командами 11-О та 11-К груп перемогу здобула команда 11-О групи.

21 березня в тренажерній залі коледжу проводилась особисто-командна першість з армспорту. В змаганнях взяли участь 16 студентів технічного та юридичного відділень. В напруженій боротьбі перемогу здобув Сокотун Станіслав, студент 31-Ю групи, 2 місце – Мефанік Андрій, студент 32-З групи, 3 місце – Іллін Сергій, студент 32-Б групи.22 березня студенти загальноосвітнього відділення взяли участь в «Математичному вернісажі» – конкурсі картин, створених за допомогою математичних фігур, цифр, формул. Додаткові бали надавалися при наявності презентації роботи: вірша, опису, оповідання тощо за темою картини.

Найкращими в номінаціях стали роботи таких студентів:

– «математичний натюрморт» – Мельник Діана, 12-Ю група;

– «математичний пейзаж» – Борсученко Анна, 11-О група;

– «математичний портрет» – Терпецька Юлія, Фесюк Ірина, 11-О група та Горбань Карина, 11-Д група.

В цей день студенти також змагалися в умінні створити шарж «Впізнай викладача». Дружні шаржі створили гарний настрій у викладачів, які намагалися впізнати себе на роботах вихованців. Найкращими стали шаржі Федоренчика Дмитра, студента 11-П групи.Цікаво та весело пройшов пізнавальний захід «Математичний квест», в якому брали участь студенти 11-Д, 11-Ю та 11-Ф груп. Перемогу здобули студенти 11-Ю групи (другий рік поспіль!). Переможці та учасники конкурсу були нагороджені солодкими призами. Квест підготували та провели Юхимчук Ю. П. та Петрівська Л. О.22 березня 2017 року в рамках тижня циклової комісії загальноосвітніх дисциплін відбувся круглий стіл з питань екології «Сучасний стан охорони довкілля в Рівненській області: проблеми та перспективи». В обговоренні актуальних проблем охорони довкілля та природозбереження навколишнього середовища, питань вивчення дії програми сталого розвитку регіону взяли участь відомі науковці Рівненщини: директор навчально-виховного Інституту агроекології та землеустрою, професор кафедри екології Національного університету водного господарства та природокористування А. М. Прищепа, заступник директора з наукової роботи Рівненського природного заповідника Р. О. Журавчак, викладачі-методисти ВСП «Рівненського коледжу НУБіП України» С. С. Малимон та І. К. Капітула, директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді О. А. Андрєєв, методист Рівненського коледжу НУБіП Л. В. Балдич.

Перед учасниками круглого столу з доповідями виступили вихованці та дійсні члени РМАНУМ, учні загальноосвітніх закладів Рівненщини, студенти та магістранти НУВГП, а також студентка 11-Ю групи нашого коледжу Ірина Снітинська.

Особливу увагу учасники круглого столу приділили проблемам, що пов’язані з водним фактором, адже захід відбувався у Всесвітній день води. Цього року ключовою проблемою Всесвітнього дня води є стічні води, а кампанія під гаслом «Навіщо витрачати воду?» спрямована на скорочення обсягів споживання води і повторного використання стічних вод. Слід зазначити, що саме громадськість, науковці і фахівці Рівненщини розробляють та реалізовують низку заходів для запобігання забрудненню водних ресурсів, їх захисту, збереження та поліпшення якості водних екосистем.

Дуже цікавим і змістовним видався науково-пізнавальний захід-зустріч у віртуальному фізичному кафе «Фізики і гроші», який підготували і провели викладачі фізики Тищук Л.В., Гуменюк В.Д. та Тригубець Л. Р. Можливо, хтось зі скептиків усміхнеться: «Яке відношення мають гроші до фізиків?», проте студенти І курсу, провівши пошукову роботу, доводять – найбезпосередніше, тому що на багатьох грошових одиницях зображені видатні фізики. Студенти дізнались, що Бенджамін Франклін, що зображений на 100 доларовій купюрі США, був не тільки політиком, а й видатним фізиком. Цікавими були розповіді про Ньютона, Теслу, Галілео Галілея, Вольта, Коперника і ще багатьох вчених. Свої виступи студенти доповнили демонстрацією відповідних експозицій за допомогою засобів мультимедіа. Завершилась зустріч переглядом документального фільму про відомого сербського та американського винахідника і фізика Ніколу Тесла.23 березня в ауд. №16 відбулася науково-практична конференція «Використання пакетів комп’ютерної математики під час розв’язування задач з дисципліни «Вища математика». Дана конференція спрямована на висвітлення новітніх версій універсальних математичних систем MatLab та Mathcad, які в усьому світі визнані одними з найкращих систем для прикладних обчислень. Мета конференції – формування математичного мислення, професійної мотивації та поширення математичних знань серед зацікавлених студентів та викладачів. Нині для проведення різного роду розрахунків все частіше звертаються не до традиційних мов програмування і не до електронних таблиць, а до спеціальних програмних пакетів комп’ютерної математики. На початку конференції викладачі Юхимчук Ю. П. та Петрівська Л. О. ознайомили учасників із інструментарієм сучасних пакетів комп’ютерної математики MatLab і Mathcad та розказали про їх переваги перед іншими системами. Студенти, які вивчають дисципліну «Вища математика», презентували свої виступи. Зокрема, студенти 31-Д групи Крестянінова Анастасія та Онищук Ольга розповіли про застосування середовища MatLab для побудови графіків функцій. Студенти 21-О та 22-О груп Семенюк Інна, Козлюк Вікторія, Бобак Лілія, Червінська Катерина, Мельник Вікторія, Романчук Ілона продемонстрували розв’язки задачі лінійного програмування та транспортної задачі у середовищі Mathcad. Коротко про теорію гри повідомили студенти 21-П групи Довгорукий Андрій та Лазарчук Віктор. Теорія гри дає методи вибору оптимальної стратегії у кожній з ситуацій конкуренції або конфлікту.

На конференцію була запрошена кандидат педагогічних наук, викладач кафедри інформаційних технологій РДГУ Полюхович Н.В., яка підсумувала результати роботи конференції.

Викладачі коледжу спробували свої сили в умінні влучно стріляти. В першості коледжу з кульової стрільби, яку організував викладач Христянович В. М., перемогу здобув викладач хімії і біології Капітула І. К.24 березня в актовій залі коледжу відбувся святковий концерт «Загальноосвітня весна». Даний захід проходив як підсумок тижня циклової комісії загальноосвітніх дисциплін.

Студенти загальноосвітнього відділення, 21-О та 21-Ф груп показали, що вміють не тільки вчитися, а й мають неабиякі таланти. Всі присутні глядачі з насолодою слухали пісні та авторську поезію, спостерігали за запальними танцями та не стримували сміху під час жартівливих номерів. На концерті відбувалося нагородження студентів подяками та грамотами за перемоги в конкурсах, олімпіадах, змаганнях, що відбувалися в рамках тижня загальноосвітніх дисциплін.

Сподіваємося, що підведення підсумків тижня загальноосвітніх дисциплін у такій святковій формі запам’ятається усім присутнім та стане доброю щорічною традицією.Шановні студенти, ми щиро вдячні Вам за активну участь у підготовці та проведенні всіх заходів тижня загальноосвітніх дисциплін, за те, що зерно науки і знання проростає на благодатному ґрунті! Вітаємо переможців предметних олімпіад, інтелектуальних конкурсів. Бажаємо всім успіхів у навчанні та нових перемог!