«Шевченко: Мова. Держава. Нація»

9 березня 2017 р. студенти 11-Ю, 21-О, 22-О груп, викладачі Т. В. Купчишина, Л. А. Матвійчук прийняли участь в урочистих подіях, присвячених 203-річниці від дня народження Т. Г. Шевченко в м. Київ.

В складі делегації 4 навчальних закладів від Рівненщини поклали квіти до пам’ятника Т. Г. Шевченко.

В кіноконцертній залі Українського дому відбулася дискусійна платформа «Шевченко: Мова. Держава. Нація». Аудиторією заходу стали студенти вишів із Рівного, Одеси, Полтави, Кропивницького, Вінниці, Черкас та інших областей. На прямому включенні були студенти з Острозької Академії.

Учасниками дискусійної платформи були: український поет, Герой України Іван Драч; голова Аграрної партії України, доктор економіки Віталій Скоцик; міністр культури України, народний артист України Євген Нищук; поет і композитор Тарас Чубай; літературознавець Анастасія Левкова.

Дискусійна платформа проходила за трьома дискусійними блоками: «Шевченко і мова», «Шевченко і держава», «Шевченко і нація».

Іван Драч підкреслив, що Шевченка треба вивчати і відчувати не лише 9 і 10 березня, а щодня і щомиті. Своє ставлення до Кобзаря Іван Драч передав і в декламованих зі сцени власних віршах.

На думку Віталія Скоцика, українська мова і українська земля – це чинники, що об’єднують усе розмаїття народів, які тут живуть. Шевченко закликав українців саме до творення своєї держави, а держава – це велика праця, яка передбачає і боротьбу проти зовнішнього та внутрішнього ворога. Це послання ще належить усвідомити кожному активному громадянину, зокрема молодим людям.

У концертній частині заходу виступили Тоня Матвієнко, Тарас Чубай та гурт «Плач Єремії», лунали численні записи сучасних виконавців, які поклали твори Кобзаря на музику.

А в холі «Українського дому» відбулася виставка-конкурс дитячих художніх робіт «Україна – моя земля!», присвячена 203-й річниці від дня народження великого поета.

Організатором заходу було Державне підприємство «Український дім» і Мистецьке агентство «Арт Велес» за підтримки Аграрної партії України.

В час випробувань сьогодні українцям потрібен Тарас, його мужність, мудрість, сила та слова.

Участь в урочистостях з нагоди дня народження Т. Г. Шевченко стане незабутньою подією в житті студентів коледжу.