01 червня 2017 року у ВСП «Рівненський коледж НУБіП України» відбулася IV підсумкова конференція за результатами проходження виробничої переддипломної практики студентами IV курсу відділення програмування. На конференції були присутні студенти III курсу та викладачі фахових дисциплін.

Метою конференції було висвітлення найважливіших питань, які виникли під час проходження переддипломної практики на підприємствах студентами спеціальності «Розробка програного забезпечення» та визначення головних напрямків виконання програмних проектів для дипломної випускної роботи, а також огляд перспектив застосування компетентностей ІТ-фахівців.

Цей інтерактивний проект дозволив поділитися студентам IV курсу здобутками переддипломної практики, яку вони проходили на підприємствах різних галузей народного господарства та різної форми власності.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася Матвійчук Тетяна Адамівна, керівник практики, яка відзначила актуальність організації виробничого навчання студентів у сучасному комп’ютеризованому суспільстві та розкрила тему формування практичних навичок майбутніх фахівців з розробки програмного забезпечення.

Студенти IV курсу продемонстрували результати проходження переддипломної практики. Талішевський Вадим, студент 42-П групи під керівництвом викладача Масталярчука Євгенія Володимировича виступив з доповіддю на тему «Проектування архітектури та структури програмного продукту», де розкрив питання проектування програмного продукту, розробки архітектури програмного продукту, здійснив аналіз інструментальних засобів розробки.

Бречко Юрій, студент 43-П групи під керівництвом викладача Юпаткіної Наталії Ярославівни підготував доповідь на тему «Реалізація проекту програмного продукту». На прикладі розробленого веб-сайту Юрій продемонстрував організацію графічного інтерфейсу, реалізацію вхідних та вихідних даних, функціональне призначення програмного продукту.

Цуманчук Вололимир, студент 43-П групи під керівництвом викладача Якимчук Ірини Олександрівни розповів про тестування та дослідну експлуатацію веб-сайту, який він створив для бібліотечно-інформаційного центру ВСП «Рівненський коледж НУБіП України» під час проходження виробничої практики.

Продовжила обговорення кандидат технічних наук Присяжнюк Олена Вікторівна про перспективи застосування компетентностей ІТ-фахівців та проведення наукових досліджень в цій галузі.

В обговоренні результатів роботи конференції учасники підтвердили, що подібні заходи дозволяють удосконалювати систему підготовки фахівців з розробки програмного забезпечення відповідно до реалій часу, а також відзначили практичне значення досвіду організації і проведення таких заходів.

Тетяна Матвійчук

Артур Журов